Ameryka

Stany Zjednoczone
Puerto Rico

Europa

Dania
Niemcy
Irlandia
Norwegia
Polska
Szwecja
Wielka Brytania
Hiszpania

Ameryka

Stany Zjednoczone
Puerto Rico

Europa

Dania
Niemcy
Irlandia
Norwegia
Polska
Szwecja
Wielka Brytania
Hiszpania
Płatność zegarkiem na termianlu płatniczym

Czym jest terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to urządzenie elektroniczne służące do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Służy jako pewnego rodzaju pośrednik na linii klient – bank – sprzedawca. Komunikacja podmiotów wchodzących w skład takiego systemu płatności może być nawiązywana na kilka sposobów. W grę wchodzą technologie, takie jak przewodowe połączenie z internetem, Bluetooth, Wi-Fi, sieć GPRS, USB i NFC.

W zależności od konkretnego modelu terminal kart płatniczych może obsługiwać różne rodzaje transakcji bezgotówkowych. Podstawę stanowią tu karty płatnicze i kredytowe w tradycyjnej, plastikowej formie. Nowoczesne urządzenia pozwalają też na płatności mobilne, tzn. płacenie BLIK-iem, smartfonami i urządzeniami wearables z technologią NFC, a także cyfrowymi portfelami (m.in. Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay).

Terminal na ladzie - bezpieczne płatności kartą

Jak działa terminal płatniczy?

Zasada działania terminala płatniczego sprowadza się do kilku kroków:

  1. Sprzedawca wpisuje kwotę do zapłaty na terminalu płatniczym.
  2. Klient przykłada kartę do czytnika lub wpisuje kod BLIK.
  3. Urządzenie odczytuje dane transakcji i przekazuje je do autoryzacji.
  4. Bank klienta sprawdza, czy na koncie znajduje się wystarczająca ilość środków do zrealizowania danej płatności bezgotówkowej.
  5. Jeśli autoryzacja przebiegnie pozytywnie, bank wysyła potwierdzenie możliwości jej sfinalizowania.
  6. Klient wpisuje na terminalu PIN lub autoryzuje transakcję w inny sposób (np. w aplikacji mobilnej swojego banku).
  7. Drukowane jest potwierdzenie płatności, a terminal zamyka proces.

Rodzaje terminali płatniczych

Terminale stacjonarne POS

Stanowią najpowszechniejszą opcję i najczęściej występują jako terminale stacjonarne. Najlepiej sprawdzają się w miejscach ze stałym dostępem do internetu, do którego mogą zostać podłączone za pomocą kabla. Cechują się dużą wydajnością i obecnością dodatkowych funkcji oraz drukarki.
Chętnie wybierają je właściciele małych i średnich firm, a w szczególności osoby początkujące. 

Terminale mobilne

Przenośne urządzenia, które sprawdzają się w przypadku wielu typów działalności, w tym w gastronomii, firmach kurierskich i innych biznesach świadczących usługi poza siedzibą lub obsługujących dużą liczbę klientów.
Wbudowana bateria umożliwia używanie mobilnych terminali płatniczych w miejscach bez stałego dostępu do prądu, podobnie jak mobilne standardy łączności (GPRS, Wi-Fi lub Bluetooth).

Rozwiązania samoobsługowe

Terminale samoobsługowe

Specyficzna postać terminala POS, który występuje tu jako urządzenia bezobsługowe. W takim przypadku umieszcza się go na kasach samoobsługowych, gdzie klienci mogą własnoręcznie podsumować transakcję i przeprowadzić płatność bezgotówkową.

Takie rozwiązania znajdują miejsce przede wszystkim w sklepach, słupkach parkingowych, najróżniejszych automatach i na myjniach samochodowych.

Terminal w telefonie

SoftPOS (Software Point of Sale) to aplikacja mobilna, która umożliwia akceptowanie płatności kartą bezpośrednio na telefonie lub tablecie sprzedawcy. Bez dodatkowego fizycznego sprzętu. 

To rozwiązanie można łatwo wszędzie ze sobą zabrać. A brak opłat za dzierżawę sprawia, że to tania opcja. Wymagany jest system Android 8.0, dostęp do internetu oraz moduł NFC.

Metody płatności obsługiwanych przez terminale Elavon

Visa logo
Mastercard logo
Blik logo
Google Pay logo
Apple Pay logo
Amex logo
Diners logo
Discover logo
JCB logo
Union Pay logo
Samsung Pay logo

Wysokie bezpieczeństwo transakcji

Płatności bezgotówkowe są równie bezpieczne co te w gotówce – a pod pewnymi względami nawet bezpieczniejsze od nich. Za ochronę transakcji odpowiadają innowacyjne zabezpieczenia przed cyberatakami oraz wsparcie w zakresie PCI. 

Wszystkie raporty w jednym miejscu

Portal Elavon Connect pozwala na trzymanie ręki na pulsie w kontekście raportów, faktur i zestawień sumarycznych dotyczących własnego biznesu. Wszystkie przydatne informacje znajdują się w jednym miejscu, do którego można dostać się z każdego miejsca i o dowolnej porze.

Szybkie przetwarzanie płatności

Środki przyjęte przez terminal płatniczy dziś są na koncie przedsiębiorcy już w następnym dniu roboczym. Ułatwia to utrzymanie płynności finansowej biznesu i gwarantuje, że firma ma wystarczająco środków na codzienne operacje.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Optymalny terminal płatniczy powinien odpowiadać konkretnym potrzebom biznesowym, ale też zapewniać jak najszerszy zakres dodatkowych usług. Należy więc dobrze zastanowić się nad tym, jaki terminal płatniczy wybrać, posiłkując się następującymi kryteriami.

  1. Jeśli płatności są przyjmowane tylko w jednym, stałym punkcie (np. przy kasie lub w hotelowym lobby), przyda się terminal stacjonarny. Jeśli profil działania firmy zakłada częste przemieszczanie się i realizację usług w różnych miejscach, lepszym wyborem będzie urządzenie przenośne.

    Jeśli płatności są przyjmowane tylko w jednym, stałym punkcie (np. przy kasie lub w hotelowym lobby), przyda się terminal stacjonarny. Jeśli profil działania firmy zakłada częste przemieszczanie się i realizację usług w różnych miejscach, lepszym wyborem będzie urządzenie przenośne.

  2. Wszystkie terminale płatnicze przyjmują karty debetowe i kredytowe. Wybrane z nich mogą cechować się szerszym zakresem zastosowania, obejmującym również m.in. BLIK-a, płatności NFC i zbliżeniowe, a nawet transakcje kartami zagranicznymi w modelu DCC.

    Wszystkie terminale płatnicze przyjmują karty debetowe i kredytowe. Wybrane z nich mogą cechować się szerszym zakresem zastosowania, obejmującym również m.in. BLIK-a, płatności NFC i zbliżeniowe, a nawet transakcje kartami zagranicznymi w modelu DCC.

  3. Na jego podwyższenie mogą płynąć np. zintegrowana drukarka paragonów czy możliwość integracji z systemem kasowym

    Na jego podwyższenie mogą płynąć np. zintegrowana drukarka paragonów czy możliwość integracji z systemem kasowym

  4. Wszystkie terminale płatnicze Ingenico pozwalają także na wypłacanie gotówki za pomocą terminala płatniczego (cashback) i preautoryzację. Niektóre urządzenia (np. Move 5000, Desk 5000 i Desk 3500) pozwalają na doładowania telefonów oraz obsługę kart podarunkowych. 

    Wszystkie terminale płatnicze Ingenico pozwalają także na wypłacanie gotówki za pomocą terminala płatniczego (cashback) i preautoryzację. Niektóre urządzenia (np. Move 5000, Desk 5000 i Desk 3500) pozwalają na doładowania telefonów oraz obsługę kart podarunkowych. 

Klienci Elavon i płatności bezgotówkowe

Nosalowy Dwór Resort & SPA

Rozwiązania Elavon wspierają nie tylko pracę w recepcji, spa i restauracjach, ale pomagają podejmować decyzje biznesowe.

Sheraton Lake Como

Elavon z dumą wspiera Marriott oraz jego hotele franczyzowe, wśród nich luksusowy Sheraton Lake Como. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym miejscu!

Z wyspy na wyspę w Wenecji

Od słynnych kanałów po miejskie drogi i koleje. Jak technologia zbliżeniowa sprawia, że podróż szlakiem weneckich wysp jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Często zadawane pytania

Bądźmy w kontakcie

Wypełnij formularz lub zadzwoń.

Zostaw kontakt!

Oddzwonimy, by poznać Twoje potrzeby

Zgoda na kontakt

Zaznacz, w jaki sposób możemy się kontaktować. To ważne. Bez tego nic nie zrobimy

Nie obawiaj się o dane. Przetwarzamy je zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Your Order
  • Qty:

    X

    Delete Product